Czy pergole muszą być ustawione na tarasie?

patio

Pergole to popularne rozwiązanie, które pozwala na wygodne korzystanie z przestrzeni na zewnątrz domu. Choć często kojarzone są z tarasami, to jednak mogą być użyte w różnych miejscach i do różnych celów. W tym wpisie przedstawiamy kilka pomysłów na aranżację pergoli, które pokazują, że nie muszą być one ograniczone tylko do tarasów.

Pergole jako ochrona przed słońcem i deszczem

Jednym z głównych zastosowań pergoli jest ochrona przed słońcem i deszczem. Dzięki temu stają się one idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody. Pergole mogą być ustawione w ogrodzie, na trawniku lub nawet na podwórku. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model i materiał, aby cieszyć się komfortowym miejscem do wypoczynku na zewnątrz domu. Jeśli planujesz wykonanie pergoli w Nowym Targu lub okolicach, zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy.

Pergole jako element dekoracyjny ogrodu

Pergole w Nowym Targu mogą również pełnić funkcję dekoracyjną. Można je wykorzystać do stworzenia efektownego wejścia do ogrodu lub jako tło dla roślin pnących. Pergola ozdobiona kwitnącymi pnączami, takimi jak bluszcz, winobluszcz czy różanecznik, będzie nie tylko praktycznym, ale również estetycznym elementem ogrodu. Warto też zastanowić się nad wyborem pergoli z drewna, które nadaje się doskonale do aranżacji w stylu rustykalnym.

Pergole jako miejsce relaksu i spotkań towarzyskich

Innym pomysłem na wykorzystanie pergoli jest stworzenie przestrzeni do relaksu i spotkań towarzyskich. Pergola może być miejscem, gdzie rodzina i przyjaciele będą mogli spędzać wspólnie czas na świeżym powietrzu. Wystarczy ustawić pod nią wygodne meble ogrodowe, takie jak fotele, hamaki czy leżaki. Można również dodać oświetlenie, które pozwoli cieszyć się pergolą nawet wieczorami. Pergola może stać się także idealnym miejscem na organizację przyjęć na zewnątrz domu.

Pergole jako przestrzeń do uprawy roślin

Dla miłośników ogrodnictwa pergola może być również doskonałym miejscem do uprawy roślin. Można ją zaadaptować na szklarnię lub tunel foliowy, dzięki czemu będzie można hodować warzywa i owoce przez cały rok. Pergola może również służyć jako podpora dla roślin pnących, takich jak winorośl czy chmiel. W ten sposób można stworzyć zieloną ścianę, która będzie nie tylko ozdobą, ale również źródłem świeżych, ekologicznych warzyw i owoców.

 

Wróć do bloga